אביב הרשקוביץ' אלם קרב

יוצר | אומן | מוזיקאי

להזמנות מופע "אלם קרב" - מחירים מיוחדים 0527950760
על המופע

כשאביב מתחיל לנגן, קורה הסוד של הופעות טובות. אנשים מפסיקים את המשפט שהיו באמצעו, הכל נעצר, הצליל העוטף של הגיטרה מזמין להתמסר אליו, אביב מחייך במבוכה כשהוא מבין שהעיניים של כולם עליו, ונפתח טיול מלא חסד בין שירים מקוריים מהבטן לגרסאות כיסוי שנותנות כבוד למקור ומעמיקות אותו. מאחורי כל בחירה של שיר יש סיפור. אביב מספר חלק מהסיפורים ואת חלקם משאיר לעצמו. הוא מציע לקהל שלו ערב של חמלה ושל אהבה למוזיקה ולמילים. יש כאב באויר ויש אובדן, אבל אין האשמה או כעס. מופע יחיד שנולד מתוך הלם קרב יכול בקלות לגרום לקהל לנוע באי נוחות על הכסא, למחוא כפיים בנימוס ולרצות לחזור לנטפליקס בהקדם האפשרי. לא אביב. הוא רק מזמין למחשבה ולמודעות ומאפשר לעצמו ולקהל לקבל עידוד ונחמה מגדולי הרוקרים של ישראל ושל העולם: מברי סחרוף ועד לו ריד, מנקמת הטרקטור ועד The Smiths . יש לו צליל נהדר והוא שר מכל הגוף ונוגע בקהל שלו. זה מופע אינטימי מאד ואביב, עם לוק של רוקר, עם קול מחוספס ועמוק ועם לב עדין והומה, משכיל לייצר אינטימיות מכילה ונעימה ולא מכבידה. 

טעימות מן המופע
על אביב

אביב הלום קרב מצוק איתן. כשאביב נכנס לקיבוץ, הוא עבר ליד שער בריכת השחייה. חבר קיבוץ שאל: "נו, איך היה?" אביב אמר במבוכה "ככה ככה". בן המשק טפח ביד איתנה על כתפו של אביב והרעים בקולו "מה אתה מתלונן, תגיד תודה, אפילו לא נפצעת". מאז אביב אומר תודה. על הרבה דברים. על כל מילה טובה שניתנת לו, על כל הזדמנות שנפתחת, על קפה שמציעים לו . אבל אביב לא מבין למי הוא אמור להודות על כך שלא נפצע. את אי הפציעה שלו הוא גורר איתו לכל מקום. לפעמים כמו איבר קטוע למחצה. לפעמים אי הפציעה היא אביב עצמו ואביב הוא אי הפציעה והם אחד.

מתוך האחד הזה נולד מופע מרגש, בועט, משמעותי וחשוב. רק הוא והגיטרה, ולפעמים חברים. לפעמים מתוך סערה, לפעמים מתוך שקט, לפעמים תקווה, לפעמים השלמה.ראיון ברדיו קול רגע