איתי לירז

מטפל גופנפש - מגע 🟠 תנועה 🟠 שיחה

נעים מאוד,

שמי איתי לירז.

מטפל גופנפש הוליסטי.

אני משלב בעבודתי מגע המלווה בתנועה ובשיח.בהכשרתי המקצועית:

שיטת אילן לב - BA בפסיכולוגיה - אימון והנחייה שיטת המצפן - תקשורת מקרבת - טנטרה-תרפיה - מחול ותיאטרון רב תחומיים - תנועה בטבע - טיפול דרך השטח


אני עוזר לאנשים שרוצים לחזור לנוע, כמו פעם.

אנשים שמוכנים להטיל ספק בזה ש"ככה זה", אנשים שנכונים לשוב ולסמוך על הגוף החכם שלהם, לשמוע ולהיענות לאיתותיו המבקשים מאיתנו שינוי כלשהו.


מגיעים אלי אנשים על קשת רחבה במידת הדחיפות - מקרים אקוטיים/ כרוניים וברמות תפקוד שונות.

ישנם המגיעים בסמוך לניתוח, כמוצא אחרון, ולא פעם גם אחריו לטובת שיקום עמוק ויעיל.

מגיעים גם כאלו המעוניינים בתחזוקה, ושכלול ההישגים - אנשים שנדרשים לעבודה פיזית באופן יומיומי - כאלו שלא יכולים להרשות לעצמם לקחת הפסקה - ספורטאים, רקדנים, עובדי כפיים, הייטקיסטים. .

מנערים ועד קשישים.

אם להודות על האמת, מגיעים לא מעט אנשים העוסקים בתהליכי התפתחות עצמית, ולא מעט מהם, גם מעניקים ריפוי הלאה -בניהם - מטפלים, יוצרים, אמנים, מורים.

הטיפול אמנם מאפשר ריפוי לכולם, לחוקרים שבנינו, השואלים על מקורות ה"כאב", וגם לאלו שפשוט נהנים מכך שכאבים עתיקים הסכימו לעזוב, בלי לחקור את הנושא.

אולי מאחר ולי באופן אישי ישנה סקרנות למקורות ה"סבל", וסקרנות כלפי הליכה מיטיבה בעולם - הנשענת על דפוסי תנועה תומכים, אני פוגש לא מעט מטפלים ואנשים המבקשים התפתחות תודעתית ופיזית כאחד.

על כל פנים, אשמח לפגוש כל אחד ואחת מכן, ולצעוד יחד, מהנקודה בה אתם עומדים, ובהתאם למשאלותיכם וכיווני העניין שלכם. תהליך הטיפול מיועד להקלה ושחרור כאבים כרוניים, שיפור היציבה, סוגיות מפרקים ושלד, שיפור זרימת הדם, חילוף החומרים ובעיות במערכת העיכול.

כמו כן, הטיפול ייעודי לסובלים מדאגות/חרדות/סטרס ובעיות נשימה.
אני מאמין שמילון טוב, היה מתרגם תנועה לחיים.

מקום שלא זורמת דרכו תנועה, מתחיל לאבד חיים.


חוויות החיים, לעיתים מותירות בנו כיווץ - כשהמתח הזה, לא מתפרק מגופנו, נותרת טראומה - ועליה מתפתחים דפוסי פעולה של הימנעות, זהירות וחשש. אט אט, נחווה עייפות, וכאב, עד לכדי נתק בין חלקים ואובדן תחושה.

אני חושב שכאב הוא חבר יקר, שקורא אותנו להתעורר, להיות בקרבה וערבות לצרכים שלנו - לעדן את הקשב, ולשכלל את יכולות ההפעלה כך שנחייה בתואם ל"אני של היום", המשתנה מרגע לרגע.


אני חושב שהקשר עם הגוף שלנו, מוכרח להיות יומיומי. לעיתים, הקשר ניתק, משלל סיבות שלא אפרט כעת, ובעת הזו, מוטב היה אם היינו נעזרים בעין חיצונית - שתעזור לנו לעקוף את מערך ההגנות שלנו.

כמו שאלה של חבר טוב, שפוקחת בפנינו זווית שלא ראינו, כך טיפול טוב, מעורר בנו שאלה על ההרגלים, ומאפשר פתח לשינוי. הזדמנות לוויתור על החזקות עיקשות ומתישות ופתח ליעילות, יצירתיות, קלילות וחופש.

בכדי שהמערכת תהיה בנכונות ללמידה והלמידה תחול על כל המערכת, נכון יהיה לגשת לכאב משלל הכיוונים, ולא פעם מוטב הרחק ממוקד הכאב. רצוי גם שהתהליך יהיה מלהיב, משחקי, מסקרן ומפתיע.


אני מאמין שטיפול טוב, עובד עם הגוף, ולא על הגוף - ככל שהמטופל יהיה ער לתהליך, כך השכלול, יהפוך להיות נחלתו, ופציעות חוזרות יחדלו מלשוב.

מניפולציות חיצוניות, עד לכדי ניתוח, מוטב בעיני שיהיו מוצא אחרון.לפני מספר ימים, קיבלתי הודעה משמחת ממטופל שהגיע על קביים עם קרע במיניסקוס. הוא הגיע לפני מספר שבועות, כמוצא אחרון אחרי המלצה של אורטופד מומחה לניתוח.

בהודעה הוא סיפר שרקד במסיבה, וזו כבר סיבה לחגיגה, אבל עוד יותר התרגש לספר שהתעורר למחרת בלי כאבים.

אני לא מופתע מכך שלא היו כאבים, מאחר והטיפול כולל בחובו את הטעמת השינוי, ושילובו במערכת כולה (בשונה מניתוח ששותל איבר, ועכשיו יש לקוות שהגוף לא ידחה אותו).

אני מציע טיפול הוליסטי, שכולל את כל חלקי הגוף, גם כשהכאב נקודתי.

אין טעם "לתקוף" את הכאב בעיניי. כמו סתימה בצינור, הלחץ מורגש לכל אורכו, ואוורור בקצוותיו, יהיה יעיל פי כמה מנסיון עיקש לדחוק אותו החוצה.


במהלך טיפול, אני מטייל הלוך ושוב לאורך גופו של המטופל במגעים משתנים, בין נוכחות שקטה ועמוקה המציעה התרפקות ועזיבה, לבין טלטול ער, מפעים ומרענן. התנודה בין השקט להצעות הזריזות, מפתיעות, מאפשרות למוח שלנו לרשום שוב ושוב סיפור חדש - תגובתי פחות, ובוחר יותר. אלו רגעים שהגוף פנוי ללמוד מיומנויות חדשות, בהן גדלה מידת החופש ומתאפשרים קשרים חדשים, המקנים סנכרון יעיל ותומך בין שלל חלקיי הגוף.


מתוך התנסות אישית בלא מעט שיטות טיפול, והתנסות בתחומי לימוד מגוונים - נאספו בידיי שלל כלים, ומגוון רחב של אפשרויות למענה על צרכים משתנים. כל אלו, הופכים ומתהווים לכדי שפה. שפה המאפשרת לי להנגיש תהליך ריפוי והחלמה שלם. תהליך המבשר בתומו הבשלת יכולות ויציאה ממעגל פציעות ורגישויות מתיש ומתסכל.


בזמן הקצר יחסית שאני מטפל, זכיתי לראות לא מעט ניסים. אני משתדל שלא לעסוק באבחון ובהגדרת הבעייה, שהרי אלו שייכים לעבר. סקרנותי היא למה שעכשיו, ולהזדמנויות הקוראות לבוא.


ריפוי אפשרי בשדה בו יש הסכמה לפעול ברגישות ובמידתיות התואמת את יכולותיי נכון להיום, לרגע הזה.

אם יש בכם בקשה לשינוי, ומוכנות לצעוד יחד, תופתעו לגלות כמה מהר מטענים של שנים יפנו את מקומם לחיוניות ורעננות משמחת.


לפרטים נוספים

איתי לירז

מגע 🟠 תנועה 🟠 שיחה

0509410558

https://www.dibiz.com/itayliraz


הנה טעימה ממהלך טיפולי -

מקוצר - https://youtu.be/DXqobXHb02U

אורך מלא - https://youtu.be/07F696Zwplw


ניתן לעקוב גם

בדף - https://www.facebook.com/itaymovement

ובקבוצת וואטסאפ שקטה - https://chat.whatsapp.com/JsJ8bv4zJAM3o4BW3RuBcj